Arhiiv

Powered by mod LCA

Blogid

Vihm ei sega seiklust

Vihm ei sega, kui peale seminari vaja ka väljas pisut selga sirutada.

Just saabus meile lattu uus ports vihmakeepe. Jagame neid kõikidel meeskonnamängudel.
Ka tahvelarvutid on  “pakendis“ ja ka need ei pelga vihma.

Loe edasi: Vihm ei sega seiklust

Ideid sügisel seminarijärgseks tegevuseks

Algab töine seminaride hooaeg. Ja korraliku seminari juurde kuulub ka üks meeskonnamäng – et peale pikka istumist sirutada ja tiimi koostööd lihvida.

Kuni ilmad püsivada veel head, siis soovitame väljas mõõduka liikumisega mänge.

Loe edasi: Ideid sügisel seminarijärgseks tegevuseks

Müüme kasutatud kahekohalisi meresüstasid

Müüme kasutatud kahekohalisi klaasplastist kajakeid Argo, hind 450€+km. Komplektiga anname kaasa 2x aerud ja 2x põlled. Süstasid saab vaadata meie laos Tabasalu lähedal.

 

Loe edasi: Müüme kasutatud kahekohalisi meresüstasid

Õnnetus ronimistornil

Kurvastusega teatame, et 20.augustil juhtus atraktsioonil ronimistorn õnnetus, kus sai viga inimene.

Täpsete asjaolude selgumiseni ning atraktsiooniga seotud riskide täiendavat kaardistamist me ronimistorni atraktsiooni üritustele ei paku.

Lisainfot saab Alar Linnalt  telefonil 56 632 979 või e-mailiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Ahvenamaal aerutamas

 

360 giid Janek Mõttus käis aerutamas Ahvenamaal ja kirjutab nõnda oma matkast..

 

Soovides teha oma selleaastase puhkusega midagi teistsugust (viimased suved on möödunud Alpides ringi tallates) sai plaani võetud kombineeritud süsta ja rattamatk. Aerutamiseks valisin Ahvenamaa ning väntamiseks Kuningatee, mis kulgeb Turust Helsingisse.

Laev viib igapäevaselt Mariehamni ning ühel varajaselt esmaspäeva hommikul alustasingi seal rattaga sõitu Eckerö poole, kust pidin kätte saama oma rendisüsta. Algne plaan oli sõita päripäeva ring ümber peasaare venitades ringi võimaluse kaugemate saarte peale. Tuuleolud aga soosisid hoopis vastupäeva ringi. Esimesel päeval sõitsin mööda Eckerö ja Hammarlandi vahelist kanalist kuni Mariehamnini ning ööbisin väikselt Skogsö saarel, mis on vaevalt mõnisada meetrit eemal Ahvenamaad külastavate laevade peamisest liikumisteest. Ööbisin mõned meetrid veepiirist saare tuulealusel küljel ning ärkasin öösel paar korda, kui laevad möödusid.

Loe edasi: Ahvenamaal aerutamas

 

Loe edasi: Ahvenamaal aerutamas

Kopra luurel ehk silmad punnis jõel aerutamas

Ühel päeval sellel suvel- jah just tollel, kui vihma ei sadanud oli meil plaan. Nimelt pidime minema Keila jõele kopraid vaatama. Kui meil aerutamisvarustus oli valmis pandud ning auto pakitud asusime teele. Olin kohe alguses natukene umbusklik nende kobraste suhtes, kuna olin seda jõge eelnevalt mitmeid kordi sõitnud nii kanuu kui kajakiga kuid peale nende tegutsemisjälgede polnud muud märganud.

Loe edasi: Kopra luurel ehk silmad punnis jõel aerutamas

Majutuskoha valimine 360 kaardilt

Oleme juba hulka aastaid vaikselt nokitsenud majutusasutuste kaardi kallal, lihtsustamaks kiirelt sobiva majutusasutuse leidmist. Nüüd on kuulda siit ja sealt, et meie kaarti kasutavad nii paljud riigiasutused ja suured firmad omale majutuskoha leidmisel. See on vaid puhas rõõm, et töövahendist on kasu ka teistele!

Loe edasi: Majutuskoha valimine 360 kaardilt

Pildistamine matkal ja looduses

Fototarvetega on nagu muu matkavarustusega – see peab olema kerge, lihtsalt ja kiirelt kasutatav, mitte väga õrn, ilmastikukindel (veematkadel veekindel) ning akudes piisavalt energiat.

Loe edasi: Pildistamine matkal ja looduses

100 MÖLKI – uus meeskonnamäng tahvlitega

Paber-pliiats-kompass taanduvad meeskonnamängude tööriistade seast ja tahvelarvutid tulevad jõudsalt asemele.

Nüüd sai valmis uus mäng tahvelarvutitega maastikul, millel nimeks 100 MÖLKI. Mängu skeem on lihtne ja kaasahaarav. Sarnaselt puuklotsi mölki mänguga tuleb kokku saada 100 punkti. Selleks juhatab tahvelarvuti GPS süsteemi ja kaardi abil tiime maastikul ringi. Tuleb planeerida teekond nii, et saavutada täpne summa mängu lõpuks. Aga nagu ka puuklotside viskamisega väiksel mõlkil on uuele suurel mängul olukordi, kus kõik ei lähe nii nagu plaanitud. Üllatusi jagub!

Loe edasi: 100 MÖLKI – uus meeskonnamäng tahvlitega

Orienteerumine matkal

Üldvaate, teekonna planeerimise, grupile teekonna näitamiseks ja kindluse mõttes on endiselt hea kaasas kanda paberkaarti. Kuid millal ma viimati kompassiga kaardil asimuuti võtsin ja kompassi järgi sihtkoha poole liikusin, seda enam päris täpselt ei mäletagi. Praegu käib kõik elektrooniliste abivahendite järgi.

Loe edasi: Orienteerumine matkal

Alamkategooriaid