Arhiiv

Powered by mod LCA

Blogid

Kopra luurel ehk silmad punnis jõel aerutamas

Ühel päeval sellel suvel- jah just tollel, kui vihma ei sadanud oli meil plaan. Nimelt pidime minema Keila jõele kopraid vaatama. Kui meil aerutamisvarustus oli valmis pandud ning auto pakitud asusime teele. Olin kohe alguses natukene umbusklik nende kobraste suhtes, kuna olin seda jõge eelnevalt mitmeid kordi sõitnud nii kanuu kui kajakiga kuid peale nende tegutsemisjälgede polnud muud märganud.

Loe edasi: Kopra luurel ehk silmad punnis jõel aerutamas

Majutuskoha valimine 360 kaardilt

Oleme juba hulka aastaid vaikselt nokitsenud majutusasutuste kaardi kallal, lihtsustamaks kiirelt sobiva majutusasutuse leidmist. Nüüd on kuulda siit ja sealt, et meie kaarti kasutavad nii paljud riigiasutused ja suured firmad omale majutuskoha leidmisel. See on vaid puhas rõõm, et töövahendist on kasu ka teistele!

Loe edasi: Majutuskoha valimine 360 kaardilt

Müüme kasutatud kahekohalisi meresüstasid

Müüme kasutatud kahekohalisi klaasplastist kajakeid Argo, hind 500€+km. Süstasid saab vaadata meie laos Tabasalu lähedal.

 

Loe edasi: Müüme kasutatud kahekohalisi meresüstasid

Pildistamine matkal ja looduses

Fototarvetega on nagu muu matkavarustusega – see peab olema kerge, lihtsalt ja kiirelt kasutatav, mitte väga õrn, ilmastikukindel (veematkadel veekindel) ning akudes piisavalt energiat.

Loe edasi: Pildistamine matkal ja looduses

100 MÖLKI – uus meeskonnamäng tahvlitega

Paber-pliiats-kompass taanduvad meeskonnamängude tööriistade seast ja tahvelarvutid tulevad jõudsalt asemele.

Nüüd sai valmis uus mäng tahvelarvutitega maastikul, millel nimeks 100 MÖLKI. Mängu skeem on lihtne ja kaasahaarav. Sarnaselt puuklotsi mölki mänguga tuleb kokku saada 100 punkti. Selleks juhatab tahvelarvuti GPS süsteemi ja kaardi abil tiime maastikul ringi. Tuleb planeerida teekond nii, et saavutada täpne summa mängu lõpuks. Aga nagu ka puuklotside viskamisega väiksel mõlkil on uuele suurel mängul olukordi, kus kõik ei lähe nii nagu plaanitud. Üllatusi jagub!

Loe edasi: 100 MÖLKI – uus meeskonnamäng tahvlitega

Orienteerumine matkal

Üldvaate, teekonna planeerimise, grupile teekonna näitamiseks ja kindluse mõttes on endiselt hea kaasas kanda paberkaarti. Kuid millal ma viimati kompassiga kaardil asimuuti võtsin ja kompassi järgi sihtkoha poole liikusin, seda enam päris täpselt ei mäletagi. Praegu käib kõik elektrooniliste abivahendite järgi.

Loe edasi: Orienteerumine matkal

Elektroonilised abivahendid matkal

Matkamisel vajalike abivahendite all mõtlen siin igasuguseid seadmeid, mille abil saab midagi mõõta, orienteeruda või navigeerida, sidet pidada, infot hankida, pilte teha jne. Mis siis, et iga õige matkajuhi koti kõige viimase sahtli põhjas on alati olemas kompass, käib tegelikult igapäevane töö elektroonika abil.

 Fotol veekindlad telefon, fotokas ja GPS seade versus matkamiseks sobiv nutitelefon:Loe edasi: Elektroonilised abivahendid matkal

Loe edasi: Elektroonilised abivahendid matkal

Vanad pildid uues mängus

Paljudele meeldib kõrvutada fotosid stiilis „uus“ ja „vana“ või „enne“ ja „pärast“.  Mõnikord on aastate jooksul toimunud muutused kohe näha, teinekord tuleb jälle hoolikamalt vaadata, et neid üldse märgata. Koostöös Ajapaiga pildipangaga (Ajapaik.ee) panime kokku mängu, kus vanade fotode järgi tuleb Tallinna vanalinnas samad paigad üles otsida, neid omavahel võrrelda ja esitatud ülesandele õige vastus leida.

Loe edasi: Vanad pildid uues mängus

Hiigelkanuuga Keila jõele!

Hea on linnast ära saada ja loodusesse veematkale  mõneks tunniks  minna. Aga kaugele sõita ei taha, hea kui saaks matkata  siin samas Tallinna lähedal.

Loe edasi: Hiigelkanuuga Keila jõele!

 

Loe edasi: Hiigelkanuuga Keila jõele!

Jägala jõe süstamatka marsuut

Veed juba ammu kevadiselt voolavad ja kisuvad vägisis  jõgedele aerutama. Olin hakiti mingeid juppe Jägalast sõitnud, kuid selget pilti polnud tast ikka saanud. Kuna jõel on suur lang, jupitab selle igasugu veskitammid ja HEJ. Kohati oli päris tüütu, alles sai hoo sisse ja juba pidi taas välja hüppama ja paadid üle tõstma.

Loe edasi: Jägala jõe süstamatka marsuut

 

Loe edasi: Jägala jõe süstamatka marsuut

Alamkategooriaid