kajakimatkad merel

Kajakimatkad

Eesti on kajakimatkamise paradiis!


Korraldame kajakimatkasid merel, suurematel jõgedel ja järvedel igal pool Eestis. Matkamiseks kasutame kahe- ja ühekohalisi meresüstasid ehk kajake. Need kajakid sobivad ka mitmepäevaste matkade jaoks. Hooaeg algab aprillis jõgedel, jätkub suvel merel ja lõppeb oktoobris taas sisevetel.Seiklusfirma 360 kraadi on Eesti kõige kogenum süstamatkade korraldaja.

Meie kajakimatkad on mõeldud algajatele ja ei eelda eelnevat kogemust ega väga head füüsilist vormi. Oma grupiga matkale tulekuks vali välja sobiv piirkond ja võta ühendust Raimoga. Üksi või väiksema seltskonnaga matkamiseks tutvu plaaniliste matkade kalendriga. Omal käel seiklemiseks saad meie käest varustust rentida.

 

 

Pakrid on kontrastide saared. Lummav pankrannik, rannarootsi kultuuripärand, eri aegadest pärinevad militaarrajatised, liigirikkad loopealsed ja Väike-Pakri taasasustus loovad keskkonna milles igaüks midagi huvitavat leiab. Kajakimatk kombineeritult jalutuskäikudega saartele on seikluslik ja annab saartest väga hea ülevaate.

Tallinna sadamate kajakimatk on kerge ja lühike algajatele mõeldud retk Tallinna südalinnas.  Kolmetunnisele retkele saad üksi või sõpradega kampa hüpata 29 juuni, 27 juuli ja 24 august. Alustame kell 18.00. Retked gruppidele toimuvad iga päev.

Hiiumaa laiud on meie arvates parim kajakimatka piirkond Eestis. Kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga laiud asuvad üksteisest parajal kajakisõidu kaugusel. Laidude vaheline meri on madal, soe ja aerutamine tuulte ning lainete eest kaitstud.

Aegna saare retk sobib neile kes aerutamisega veel eriti sina peal ei ole. Lühikesed vahemaad ja kaldaäärne marsruut pakuvad hea võimaluse veenduda kajaki merekindluses.

See on rännak ühte ebamaisemasse kohta hüljeste saatel!

Aerutame Hiiumaa ja Vormsi vahelistesse vetesse hallhülgeid vaatama. Hallhülged on suuremad ja julgemad, kui viigrid. Hallhüljeste populatsioon on väga heas seisus ja kasvab jõudsalt. See võimaldab nende suurte ja uudishimulike mereimetajatega tutvuda väga lähedalt.

Matk Vilsandi Rahvusparki on tegelikult avastusretk maailma äärele. Vilsandi saar on Eesti läänepoolseim asustatud paik. Lisaks Vilsandi saarele asub rahvuspargis sadakond inimtühja saart ja laidu. Rahvuspargist läände jääb ainult meri.