raatsamatkad

Räätsamatkad
Matkame aastaringselt!

Sügisel võluvad rabas värvid ja jõhvikad. Käime sooräätsade ehk rajadega uudistamas rabade kõige raskemini ligipääsetavaid paiku.

Talvised räätsamatkad toimuvad igal pool. Talvellummavad lumised maastikud ja loomade jäljed.

Kevadel on räätsamatkal hea jälgida looduse ärkamist, vaadata õitsvaid taimi ja kuulata lindude laulu.

Suvel on rabamatka magnetiks karged hommikud ja soe laukavesi. Lumeta ajal teevad räätsad rabas liikumise palju kergemaks võrreldes jalgsi käimisega ja pääseb kohtadesse kuhu muidu ei pääsegi! Oluline on, et räätsad ei lõhu raba habrast pinnast.

 


Räätsamatkad sobivad paljudele

Igaüks saab hakkama, kes võimeline tavaliseks jalgsimatkaks. Räätsamatk on eelkõige rahulik liikumine, kus loodusgiid tutvustab ümbritsevat.

 
 

Oma räätsaretke põnevamaks ja kasulikumaks muutmiseks vali matkale all toodud variantidest üks tasuta lisa. Lisad ei tee üritust pikemaks.

Kakerdaja raba on maaliline rohkete laugastega raba Harjumaa ja Järvamaa piiril. See Tallinnast 60 km kaugusel olev raba asub eemal suurtest asulates ja teedest.

Eestis on rabasid palju. Kohe nii palju, et pea iga turismitalu lähedusest leiab matkaväärilise raba. Korraldame koostöös majutusasutustega räätsamatkasid aastaringselt.

Tallinnast vähem kui tunniajase autosõidu kaugusel asuv Põhja-Kõrvemaa on lumeräätsamatkaks justkui loodud.

Marimetsa raba on Lääne-Eestile tüüpiliselt lage. Samas on seal Ida-Eestile tüüpiliselt palju laukaid ja älveid. See kokku annab mõnusa segu vetruvast pinnasest, suurtest laugastest ja lagerabast.

Talvise räätsamatka teevad toredaks vaikus, lumine loodus ja metsloomade jäljeread. Pärast mõnetunnist matka on mõnus pidada lõkke ääres talvist pikniku või minna lähedal asuvasse sauna.