raatsamatkad

Räätsamatk Marimetsa rabasse

Marimetsa raba on Lääne-Eestile tüüpiliselt lage. Samas on seal Ida-Eestile tüüpiliselt palju laukaid ja älveid. See kokku annab mõnusa segu vetruvast pinnasest, suurtest laugastest ja lagerabast.

 Meie matka alguskohas piirab turbalasundi edasiliikumist kõrge liivaluide, mis oli kunagi siin kohal loksunud järve rand. Tänu sellele jõuame Marimetsa matkal kohe alguses älveste ja laugaste vahele. Ning älvestikud ja laugastikud on siin suured, pehmed ja lagedad. Ometi mahuvad nende vahele ka rabasaarekesed.

Marimetsa linnurikkus:

Marimetsa raba on tuntud linnurohkuse poolest. Marimetsa looduskaitsealal pesitseva rikkaliku soo- ja metsalinnustiku kõige uhkem esindaja on vast kaljukotkas. Eriti silmatorkav on kurvitsaliste rohkus.

Matka kestvus

Umbes 4 tundi.
Matka alustame Palivere lähistelt. Räätsamatk on eelkõige looduselamus, seetõttu püüame ümbritsevat võimalikult vähe häirida ja korraldame matku ainult sügisel ja talvel.

Matka hindkinkekaart matkale

Matka hind on ühe inimese kohta 33 Eur.
Hind sisaldab varustuse kasutamist, giiditeenust ja matkaeinet.

Räätsamatkade lisad.

Et oma räätsaretke põnevamaks ja kasulikumaks muuta vali matkale all toodud variantidest üks tasuta lisa. Lisad ei tee üritust pikemaks.

Meeskonnaharjutused räätsadega

Jah, räätsad sobivad lisaks kõigele muule ka sütitavate meeskonnatöö harjutuste tegemiseks. Teeme peale matka erinevaid koostööd ja nutikust nõudvaid lihtsaid harjutusi räätsadega. Eesmärk on peale mõnusat lõõgastavat looduselamust Teid natuke proovile panna ja meeskonnatööd harjutada. Tiimitöö lihvimise ülesannetega tegeleme 30 minutit kuni tunni.

Räätsa koolitus

Maailmas on kasutusel sadu erinevaid tüüpi räätsasid. Koprasaba, karukäpa, plastikust, puust, metallist, tekstiilist, ise tehtud räätsad jne - millised mille jaoks kõige paremini sobivad? Kuidas lihtsate vahenditega räätsasid ise teha? Miks kasutasid vanad eestlased räätsade kohta erinevaid nimesid – rajad, soorajad, jääkingad, padinad, puuplätud jm? Kas inimesed on räätsasid tõesti juba tuhandeid aastaid kasutanud? Millal ja miks Eestis räätsasid kasutatud on? Kas vastab tõele, et räätsad pandi alla ka hobustele?Võtame matkale kaasa erinevaid tüüpi räätsasid, testime ja vahetame neid omavahel. Räägime erinevatest räätsadest ja nende ajaloost. Anname ülevaate Eesti räätsakultuurist. Vaatame lühidalt, kuidas saab räätsasid ise valmistada. Selle matka eesmärk on lisaks looduste nautimisele heita pilk äärmiselt mitmekesisesse ja põnevasse räätsade maailma.

Loodusbingo

See on lihtne ja lõbus mänguke, mida mängime matka käigus. Osalemiseks võib moodustada väikese tiimi või mängida üksi. Mängijad saavad lehe küsimustega. Küsimused on lihtsad ja puudutavad looduskeskkonda, kus me matkame. Tegelikult räägib matkajuht neil teemadel ja kui ise vastuseid ei tea, siis saab need tema jutust välja noppida. Ei toimu sellist konkreetset küsimuste-vastuste vooru, vaid mängitakse terve matka jooksul. Küsimused on jagatud ruudustikku, kõigepealt nurkade mäng, siis diagonaalid ja siis kogu väli, nii nagu päris bingos. Võitjad saavad üllatusauhinnad.

Räätsamatkad eri aastaaegadel on väga erinevad ja seetõttu kasutame mitmeid bingo variante. Näiteks talvel näeme matkadel loomajälgi ja mängime jäljebingot, sügisel jälle on rabamatka tippaeg ja siis lahendame rababingot.

Tellimine ja lisainfo

Kümneliikmelised ja suuremad rühmad - tellige matk Raimolt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56 864 634 

Üksikud huvilised, pange ennast kirja plaanilisele matkale.

 

Võta ühendust!

Raimo Sindonen

raimo@360.ee
Tel. 56864634

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile