Info ja tellimine

Bert Rähni

e-post: bert@360.ee
tel.: 51 37 141

Suusamatkad

Suusamatk on uskumatult kihvt! Uskumatu selles mõttes, et kedagi esmakordselt suusamatkale kutsudes, jääb ta enamasti ükskõikseks. Aga kui juba suusamatkal käidud, on lugu hoopis teine ja nii mõneski saab lausa suusamatka fänn! Suusamatk ei ole maratonil võidu kihutamine, vaid rahulik, rohkete elamustega loodusretk lumises looduses.
Suusamatkad

Suusamatk on jõukohane kõigile

Suusamatkal kasutame ehtsaid matkasuuski, mis on tehtud just liikumiseks väljaspool radu. Need on lühikesed ja laiad, alt tagasilibisemist takistava kalasabamustriga ja valmistatud plastikust.  Suuskadel on trossiga klambrid, millega saab suusatada tavaliste matkasaabastega. Suusamatkal osalemiseks ei pea olema hea suusataja, sellega hakkama saab iga üks, kes jalgsi matkata suudab.

 

Suuskadega matkame metsikus looduses

Suusamatkadel liigume enamasti metsikus looduses. Kuigi lühikeste suuskadega on hea manööverdada, tuleb suuskade eelis räätsa ees välja just avatud maastikul, sest liikumine on kiirem. Nii käimegi suuskadega talvel üle merejää väikesaari külastamas, suuremates soodes ja jõeluhtadel loomajälgi vaatamas. Sobivaid kohti leidub kogu Eestis.

Suusamatkade hooaeg kestab enamasti jaanuarist märtsini.

 

Kahepäevane suusamatk Hiiumaa laidudele

Hiiumaa laidude suusamatk kulgeb suvise kajakimatkaga sama teed pidi.

Loe edasi...

Suusamatk Põhja-Kõrvemaal

Põhja-Kõrvemaa oosid, rabad ja jõeluhad loovad suusamatkaks sobiva maastike vaheldumise.

Loe edasi...

Suusamatk Kesselaiule

Kesselaid on väikesaar Suures Väinas. Põneva looduse ja kultuuripärandiga, olles mandrist nelja kilomeetri kaugusel, on Kesselaid ideaalne sihtpunkt päevaseks suusamatkaks.

Loe edasi...