Uisumatk Väinamerel

Pühapäeval toimus elamusterohke uisumatk Väinamerel, Puise nina ümbruses.

 

 

Uisumatkajad Väinamere jääl

 

 

 

 

 

 

 

Möödunud neljapäeval kutsusime seiklushuvilisi uisumatkale Haapsalu lahele, sest just seal oli meie andmetel uisutamiseks sobiv ja põhjapoolses Eestis parim jää. Laupäeval aga selgus, et et jääolud on palju paremad hoopis Väinamerel, Puise nina kandis. Seal oli umbes kuu aja vanuselt jäält, mis oli vahepeal lumega kaetud, jaanuari alguse vihm lume sulatanud. Mingi ime läbi säilis see lumevaba piirkond vaatamata kõigile sadudele, sulamistele ja külmumistele. Puhtam jää algab Virtsu lähedalt kitsa ribana ja kulgeb edasi põhja suunas, laienedes Matsalu lahe suudmes lõputuks liuväljaks. Selle me laupäeval üles leidsimegi.

 

Laupäeva õhtul andsime kõigile uisumatkale registreerunutele teda, et matk toimub hoopis Väinameres ning kohtumispaik on Haapsalu asemel Puise ninas. Kes kutset järgis, see sai unustamatu elamuse osaliseks. Lõputu jääväli, kohati täiesti sile, kohati natuke krobelisem, soodus tuul, seikluslikust lisasid kinni külmunud jääpraod ja rüsijää kuhjad.

 

Uisumatka pildid avanevad siit.

 

Esimene video siit ja teine video siit.

 

Järgmise uisumatka Väinamerel korraldame juba sel pühapäeval, sest Lääne-Eestis sadas eile lund vähe. Praegu katab jääd kerge lumekord, mis uisutamist ei sega, kuid tõenäoliselt lendab seegi homse tuulega minema. Pühapäeva 20.jaanuari uisumatkale saab registreerida siin. ja kes edasipidi tahab sellistest ootamatutest olukordadest osa saada, sellele soovitame liituda 360 esilehel uudiskirjaga või järgida meie tegemisi Facebookis.


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused