Tegime veel ühe tiiru

14Sept2016

Võib öelda, et selleks aastaks on merelkäimised suuremalt jaolt tehtud. Septembris tuuliste päevade arv tõuseb ning veetemperatuur alustab langustrendi. Tegime veel ühe tiiru laidudele, et pilk peale visata ja meenutada olnud suve.

 

mt_ignore

 Kõrgelaiule jõudes oli ilm hallikas, vahetasime riided ning pistsime kaasavõetud pitsa nahka. Polnudki veel varem pitsat laiul söönud. Telk üles ja siis läksime ringi kolama. Kuidagi avaram tundus kogu loodus. Omaltpoolt aitas kindlasti kaasa paar tormi mis laiult olid üle käinud ning puudel lehed ka enam nii lopsakad polnud, nägi taimestikust läbi.

Õhtul tõmbas taeva natukene selgemaks ning päike hakkas loojuma, binoklist jälgisime kividel lesivaid hülgeid. Tagasiteel puisniidule hindasime mida järgmisel aastal talgutel saaks teha, mis puid peaks veel maha võtma ning kuhupoole puisniitu laiendama. Laagriplatsile „kuuri“ alla veetud puudest kütsime aga õhtul sellise sauna, et küüned tahtsid maha kalpsata. Pärast head leili ajas ohkima ikka küll, kui merre läksime. Kuigi vesi väga külm polnud 17 kraadi, siis tundus see kõvasti jahedam. Mauh vee alla ning uus eluvaim sees. Kuu paistis kõrgelt ja heledalt ning valgustas merevett.

mt_ignore

 Hommik oli ilus, päike paistis, tuult peaaegu polnud. Küll aga õhkas kusagiltpoolt sügisest karget õhku. Äratuse tegime 7 aeg, et kell 9 startida.Tahtsime jõuda poole kahesele praamile.

 Kuidagi väga mõnus oli hommikust nosida ja kogu tegevus kiskus läägima. No ei tahtnud kohe teele asuda.  Puuladvas kriiskas mänsak ja ülelendu tegi merikotkas. Vaatamata kõikidele nendele toredate nüanssidele tagus aeg jalaga tagumiku. Lõpuks saime veele kell 10 :D Enne veel kui saime eemale Kõrgelaiust jäime vahtima puuotsas kükitavat kotkast. Saime aerutada Hanikatsini kui hülged andsid oma olemasolust märku, jäime neid vahtima! Lõpuks kui liikuma saime siis Meriliis ütles, et nagu oleks unenäos, aerutad ja aerutad aga Hiiumaa lähemale ei tule. Tegelt kus ta pääses, tuli ikka aga merelt on distantsi raske määrata. Saime kenasti  õigeks ajaks autoni ja praamile saime ka õigel ajal.

mt_ignore

 Kuigi laidude matkad selleks aastaks läbi siis jõgedel läheb hooaeg edasi. Edasijõudnutel terendab aga ees uus hooaeg. Kui terve suve sai jälgitud ilma, et tuul ei puhuks ja saaks ikka merele matkale siis nüüd vastupidised ootused. Pangu aga nii, et tolmab ja möllab. Algab surfi hooaeg! 


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused