Muljeid Türi-Tori kiirlaskumiselt 2017

Sel aastal oli meie pundist sõitmas seda kiiret laskumist Linda ja mina. Kogu üritus oli meil väga tasakaalukas. Mismoodi? Kohe selgitan.  Linda on naine, mina mees. Linda sõitis lühemat distantsi ma rebisin pikemat. Linda sõitis komposiidist WK kajakiga, mina plastikust Seabirdiga. Linda kasutas karbon aeru mina grööniaeru. Linda võitis oma klassis, mina mitte. 

mt_ignore

b_300_190_16777215_00_images_tt5.jpgStarti jõudsin mõned minutid peale 8sat hommikul, jäi veel 25 minutit pakkimiseks ja riietumiseks. Alati on teemaks, et mida selga panna, temp õues oli 0 kanti, pigem isegi veeretas kraade miinuse poole. Selga läks mul meriino t-särk ja meriino longsleeve, jalas oli pikk soe pesu ja villased sokid. Jalas neopreensussid. Käes olid õhukesed neopreenkindad ning aeru küljes veel muhvid. Ainuke asi mis oleks võinud teine olla oli müts. See oli ka villane, ühel hetkel hakkas tuul läbi kolju uluma. Muidu riietus oli minu jaoks ok. Külm ei olnud kordagi ning näppudel oli ka soe. Pagasis olid ka vahetusriided, kui peaksin tahtma midagi ära vahetada. 

Riiete vahetamist oli maratonil näha ikka kõvasti, hea on omada 2-3-4 komplekti vahetusriideid. Kui ühed saavad märjaks saab võtta uued, kui uued saavad märjaks ja enam midagi võtta pole siis on pahasti.

Mida võtsin süüa kaasa? Kahmasin omale terve rootsi laua paati. Seljas oli umbes ühe liitrine joogikott siis igaksjuhuks veel greibimaitselist spordijooki pudelis, paar geeli ja banaani ning 3 šokolaadi, võlujoogina oli kaasas ka veel 0.5l ema tehtud mustika kisselli kui asjalood peaks päris hulluks minema.

 Mida ma reaalselt sellest toidumoonast tarbisin? Vedelikest läks vett 0.75L, spordijooki läks 300ml +250ml mustika kisselli, Kurgjal tegin väikse tee ning supi. Kusagil poole peal hakkasin geeliguuriga pihta ning tarvitasin 3 neist ära (mitte korraga). Näritavast toidust  sain jagu ühest banaanist ning ühest kissmeti vahvlist.     

Jõest, veest ja voolust

 Veetase oli minujaoks väga ok. Hirm oli, et ehk trööpan gröönikat madalas vees liialt aga ega seda madalat nii palju olnudki. Korralike kive sain vist kolmel korral, kuid see jäi ka pigem enda lohakuse kanda.  Oli voolavat ja seisvat vett. Igav ei olnud!

Lõppu veel stiilinäiteid Jändjalt

 

 


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused