BCU level 3 koolitus ning eksam

Läinud nädalavahetusel toimus Pärnus BCU 3* koolitus, mida viis läbi Eva-Lotta Backman Soomest. Algselt pidi toimuma koolitus Nõval aga kui päev lähemal selgus, et pole piisavalt  häid olusid (ehk vähe tuult ja laineid). Seega otsustati kogu üritus Pärnusse üle viia ning meie baasiks sai Jahtklubi.

 

Selleks, et saada kolme tärni aerutajaks peaks tundma ennast kajakis suhteliselt vabalt. Saama aru kuidas toimib merekaart ning üldine orienteerumine merel. Kuidas manööverdada kajakiga ning mis kõige tähtsam mida ka eksamil taheti kõigilt näha oli teise aerutaja päästmine, enesepääste ning eskimopööre. Koolitusel oli meid 6, mõnus väike punt nii, et saime kõik korralikult õpetajalt tagasisidet.

Laupäeval algas koolitus lõuna ajal. Kuna pikk sõit Tallinnast tehtud ja merele tühja kõhuga minna pole mõtet siis võtsime söögid ja merekaardid ligi ning rääkisime teooriast. Kõhud täis, kaardid üle vaadatud, panime kuivakad selga ning.... merele? EI! Tegime soojendust. Väga meeldisid Eva-Lotta soojendusharjutused, mul on tihtipeale kätel väga külm, kuid õnneks sain sellele hädale rohtu.

Harjutasime sel päeval manööverdamist, erinevaid tüürimisvõtteid, edaspidi kui tagurpidi aerutamist ning tegime ka vigursõitu. Vaatasime ka merel lained üle, proovisime surfata. Kui pimedaks hakkas kiskuma hakkasime tagasi Jahtklubisse sõitma. Enne kui vee pealt päris ära sai käisime ka ujumas ehk harjutasime päästmist. Õhtuks sõitsime Karuskosele kus sai aerutamisjuttu ajada ning Eva-Lotta näitas varustust mis tal kaasas on. Jutustamist oli palju!

Järgmisel päeval enne vette minekut oli väike teooria navigeerimise kohta ning siis vette. Harjutasime veel manööverdamist, ala- ja ülatuge, abistatud eskimot, vedamisotsaga vedamist ning veel mitmeid elemente.
Koolitus lõppes eksamiga. BCU (British Canoe Union) tunnistused on laialdaselt tunnustatud. BCU 3* näitab, et aerutaja juba tönkab mereaerutamisest miskit :D, suudab grupis aerutada ning iseennast kui teisi päästa. Nüüd on Eestis 5 uut kolme tärniga aerutajat.
Mulle koolitus väga meeldis ning kindlasti andis palju mõtteid edaspidiseks, mida ja kuidas katsetada.

Grupipilt koolitusel osalejatest, nagu näha on kõik indu täis ning ootamas uusi väljakutseid.

b_300_190_16777215_00_images_bcupilt.jpg

 

 


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused