Uisutamine väikestel järvistutel

Uisutamine väikestel järvistutelVäikestel järvistutel saab uisutada laukauisutamise ja mereuisutamise vahelisel perioodil. Kui ühel väikesel järvel uisutamine jääb päevaseks matkaks natuke lahjaks, siis mitmel lähestikku asuval järvel on see väga kihvt. Vahepeal liigume jala ühelt järvelt teisele. Igal järvel on midagi iseloomulikku ja lühike jalgsimatk lõdvestab mõnusalt uisutamisest kangeid lihaseid.

 

Sobivad järvistud on näiteks Nelijärved Aegviidus, Jussijärved Kõrvemaal, Udriku järved Ohepalu looduskaitse alal ja Tänavjärved Läänemaa-Suursoos. Nagu rabalaugastel, on ka järvistutel uisutamine eriti sobilik algajaile, sest vahepealsed jalutuskäigud ja jää väike pind võimaldavad valida endale sobilikum tempo.


Matka alguskoht

Matka alustame sõltuvalt järvistust tavaliselt mõnest RMK parklast või matkaraja algusest. Matka täpse alguskoha teatame enne matka.

Pikkus ja raskusaste

Sõltuvalt järvistust matkame jalgsi 1-5 km, uisutamise tempo ja pikkus sõltub järvistust ja matkajate soovidest. Matka raskusaste on kerge - sobib hästi algjatele.


Hind

42 Eur inimene (sisaldab käibemaksu)
Hind sisaldab uisuvarustust (uisud, suusakepid, turvavarustus) ning giidi teenuseid.
Hind ei sisalda matkaeinet.

Eineks soovitame osalejatel kaasa haarata kuuma joogi (tee või kissell), võileiva/piruka ning magusa ampsu (näiteks šokolaadibatoon).

Tellimine

Matka tellimiseks gruppidele (10 ja enam inimest) või lisainfo saamiseks võta ühendust Berdiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Tel. 51 37 141

Üksikud huvilised pange ennast kirja plaanilistele matkadele!
Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused Firma suvepäeva tegevused vali kohe