Uisutamine jääpragudel

Uisutamine jääpragudel on väga eriline elamus ja sõltub tugevalt ilmast. Korralikul talvel tekib merele paks ja ühtlane jää, mis kattub lumega.

Uisutamine jääpragudel Liivi lahe jääolud on aga niivõrd dünaamilised, et tugevad tuuled tekitavad kinnisjää ja ajujää piirile jääpragusid. Veebruari ja märtsi külmadel öödel kattub selline pragu juba ühe ööga uisutamiseks piisavalt paksu noore jääga. Turvalisust lisab kohe kohe jääprao äärtes asuv paks vanajää.

Jääpragudel uisutamiseks tuleb tavaliselt jalgsi või räätsadega ületada kalda küljes kinni olev kinnisjää ja jõuda ajujää piirile. Selline jalgsimatk võib olla paarsada meetrit kuni mõni kilomeeter pikk. Jõudes jääpragude äärde paneme alla uisud ja uisutame paarikümne sentimeetri kuni meetrite laiustel jääpragudel. Hea õnne korral võime leida jälgi hüljeste tegevusest.

Matka alguskoht

Matka alguskoht sõltub ilmast ja selle teatame ennem matka.

Raskusaste ja pikkus

Kerge sobib hästi algjatele. Pikkus sõltub jääpragude kaugusest matkame jalgsi kuni 5km, uisutamise tempo ja pikkus sõltub jääoludest ja matkajate soovidest.


Hind

42 Eur inimene (sisaldab käibemaksu)
Hind sisaldab uisuvarustust (uisud, suusakepid, turvavarustus) ning giidi teenuseid.
Hind ei sisalda matkaeinet.

Eineks soovitame osalejatel kaasa haarata kuuma joogi (tee või kissell), võileiva/piruka ning magusa ampsu (näiteks šokolaadibatoon).

 

Tellimine

Matka tellimiseks gruppidele (10 ja enam inimest) või lisainfo saamiseks võta ühendust Berdiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Tel. 51 37 141

Üksikud huvilised pange ennast kirja plaanilistele matkadele!




Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused Firma suvepäeva tegevused vali kohe