Rabalaugastel uisutamine

Uisutamine rabalaugastel on Eestile ainuomane ja tõeliselt eriline seiklus!

Uisutamine rabalaugastelUisutamine rabalaugastel on Eestile ainuomane ja meie poolt loodud originaalne matkapakett. Raba ääres paneme räätsad alla, seome uisuvarustuse seljakottide külge ning matkame rabalaugaste äärde. Seal vahetame räätsad uiskude vastu, uisutame enamasti peegelsiledal laukajääl ja pärast tuleme jälle räätsadega tagasi. Maailmas on üksikud maad, kus sellist kombineeritud matka teha saab ja meie andmetel tehakse seda praegu ainult Eestis! Tavaliselt jõuame proovida mitme lauka jääd.  Matka mahub ka lõunapaus. Lõunaeine ja -jook osalejatel endil kaasa!


Puhta veega rabalaukad külmuvad üllatavalt kiiresti ja laukauisutamine algab juba detsembris. Uisutada saab suurte laugastega rabades, sellised on näiteks Kõnnu-Suursoo ja Kakerdaja Kõrvemaal ning Loosalu raba Kõnnumaal. Väga heaks uisutamiskohaks on ka Marimetsa raba Läänemaal. Rabalaugastel uisutades on kallas alati lähedal, seetõttu sobiv ka neile, kes muidu jää ees veidi hirmu tunnevad. Ka ühtlase keskmise tempo hoidmine pole nii jäik, kui merel. Peale jää kontrollimist saab iga üks omas tempos ringi liuelda ja liuglemislusti jagub, sest laugaste kaldad on liigendatud ja mändidega ääristatud.

Matka alguskoht

Matka alustame sõltuvalt rabast tavaliselt lähimast RMK parklast või matkaraja algusest. Matka täpse alguskoha teatame enne matka.


Raskusaste ja pikkus

Kerge, sobib hästi algjatele. Retke pikkus sõltub rabast. Matkame räätsadega umbes 5 km, uisutamise tempo ja pikkuse saab igaüks ise valida.


Hind

42 Eur inimene (sisaldab käibemaksu)
Hind sisaldab uisuvarustust (uisud, suusakepid, turvavarustus) ning giidi teenuseid.
Hind ei sisalda matkaeinet.

Eineks soovitame osalejatel kaasa haarata kuuma joogi (tee või kissell), võileiva/piruka ning magusa ampsu (näiteks šokolaadibatoon).


Tellimine

Matka tellimiseks gruppidele (10 ja enam inimest) või lisainfo saamiseks võta ühendust Berdiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Tel. 51 37 141

Üksikud huvilised pange ennast kirja plaanilistele matkadele!
Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused Firma suvepäeva tegevused vali kohe