Jäänaasklid on uisutamisel kohustuslikud

Keegi ei osta endale ilma piduriteta autot seepärast, et see on odavam. Sõita justkui ju saab ilma piduriteta autoga. Milleks raisata raha piduritele?
Pull värk on, aga, et viimasel ajal inimesed ostavad hoogsalt matkauiske, aga jäänaaskleid ei osta. Nii nagu ilma piduritetagi saab ettevaatlikult sõita, saab ju ka uisutada ilma naaskliteta. Ega neid uisutamisel vaja ei lähegi kogu aeg, segavad niisama kaelas mõnust olemist. Kui aga autol juba 100 sees ja vaja pidurda, siis käigukast ja muud vahendid ei aita. Nii ka jääaugust väljaronimisel ei aita ainult soov sealt pääseda või jäänaasklitelt kokkuhoitud raha rahakotis.

Ei maksa end petta mõttega, et ma uisutan vaid oma kodutiigil või väiksel järvel. Jää auk ei ole ka seal sangadega ja vesi seal ei ole soojem kui merejääl.

Jaanuarikuu Naistelehe Nipiraamatus oli uisutamisest lugu, kus meilt küsiti juurde pilti. Koos pildiga sai rõhutatud, et ärge unustage turvalistuse teemat - jäänaasklid ja turvavarustus on oluline. Trükki läks aga vaid, et uisumatkal on oluline vile. Vile peabki ka kaasas olla, aga jääaugust see üksi sind välja ei aita. Aitab ehk vaid fikseerida kellaaja mil vile vaikib.

Jäänaaskleid müüakse koos uiskudega matka- ja spordipoodides või kui tahad odavamaid, osta kalameeste poest.  
Aga põhiline, ära mine ilma jääle!  Ilma jäänaaskliteta võib uisutada jäähallis, looduslikel veekogudel liikumisel on naasklid kohustuslikud.


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused Firma suvepäeva tegevused vali kohe