Lugu sellest, kuidas suusamatkajad auto jääaugust välja tõmbasid

Peale pikka aga mõnusat allatuulematka Heltermaalt üle Saarnaki, olime jõudnud Hanikatsi laiule, kui otsustasime suusasammud Kõrgelaiu suunas seada. Sealsed lambad vajasid ülelugemist ning pimedani oli veel mõned tunnid aega. Kuid veel enne kui me jõudsime tagasi jääle, silmasime kalda lähedal läbi jää vajunud tühja autot. Ainsa inimesena väike poiss selle kõrval.

Auto ratas oli läbi jää vajunud

Autoni jõudes avastasime, et läbi on vajunud ainult vasak tagaratas kuid kas tõesti on selle siia sõidutanud jääl mängiv väikemees. Õnneks hakkas Hanikatsi lambaaediku poolt paistma ka veidi suuremaid inimeste kogusid. Laudprussid kaenla all, selgitasid kaks noormeest Hiiumaalt, et olid jääle tulnud Salinõmmest, tiirutanud laidude vahel ja jätnud auto Hanikatsi alla. Peale jalutuskäiku laiul asunud nad tagasiteele aga kahjuks vajus auto ringi keerates läbi jää. Kuigi Väinameri on hetkel kaetud 40-60 cm paksuse jääkihiga, oli Hanikatsi ääres veel nädal tagasi suur lahvandus ja avatud meri. Nüüd oli öökülm peale kasvatanud uue jää, mis oli piisav, et inimest kanda, aga mitte autot.


Kuna matkaseltskonnas oli palju hakkajaid mehi, siis otsustasime lambad järgmiseks päevaks uudistada jätta ning poisse aidata. Peale lühikest arutelu otsustasime, et parim moodus autot kätte saada, on see lihtsalt tagasi jääle tõmmata. Nii me sikutasime autot nii edasi kui tagasi, kuni olime suutnud kõik rattad vee alla saada. Õnneks oli kalda ääres madal ning sumbuti ulatus veest välja. Vaatamata mulinale mootorist auto siiski jätkas töötamist.
Sikutasime autot eestja tagant

 

 

 

 

 

Muskel ei aidanud autot välja. Nüüd oli aeg oma insenerimõistuse tööle panna. Peale kiiret arutelu otsustasime rohkem prusse otsida ja autole trapp ehitada. Hanikatsi suveköögi kõrvalt leidsime pikad kadakatüved mille omavahel laudadeks kokku sidusime. Need lükkasime rataste alla ning nüüd kui naised tulid ka appi, saimegi auto tagasi jääle. Nahk oli sikutamisest märg aga meel rõõmus.

Kadakalattide abiga saime auto lõpuks kätte

 

 

 

 

Suusamatkadest Hiiumaa laidudele loe siit.


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused Firma suvepäeva tegevused vali kohe