Öö lumeonnis

Läksime metsa, kelgud taga lohisemas, räätsad jalas. Raimol oli sinine kelk, mis mitte kunagi ennast kummuli ei keeranud ja mul roosa, mis pidevalt oma jalaseid mulle näitas. Pärast hiljem jõudsime järeldusele, et mul kelk valesti pakitud ja raskused paiknesid ebavõrdselt.

 

Noku talu parklas näitas auto termomeeter -16 C. Ees ootas meid öö lumeonnis.

 

b_300_190_16777215_00_images_stories_snowcave.jpg

 

 

 

Pärast paaritunnist matka panime laagri püsti. Tegime hilise lõuna, vahetasime riided ja hakkasime oma öömaja ehitama. Kaasas olid mul seks otstarbeks punt 100 L prügikotte. Kühveldasime need lund täis ja ladusime üksteise kõrvale. Paar kotti ka kuhja peale ja üks pikali maha, madalaks ukseavaks. Siis loopisime nendele kottidele lume peale. Tampisime ära ja jätsime tahenema.

 

Päris jahe oli, et soojem oleks, saime meeldiva kasulikuga ühendada. Tegime puid- saagisime ja raiusime. Raimo tegi tule alla, ei saanud kohe minema. Ning millegipärast ei tahtnud kuivanud, tõrvased männijuurikad tuld võtta.

 

Kui tuli üleval ja puid piisavalt saime end ka lõkke serva lõõtsakile lasta, õlled panime sooja :)

 

Et onn saaks elamiskõlbulik, kaevasime ca 2 tunni möödudes prügikotid lume seest välja. Tegime mõned õhutusavad. Öö onnis oli soe. Kahjuks polnud meil termomeetrit, et mõõta sisetemperatuuri. Kuid oletasime et oli peaaegu 0 C.

 

Järgmine päev kodus olles, appi, kuidas ma igasugu sööki endale sisse ajasin. Ilmselt tegi keha energiakaotuse tasa.

 

Vaata lähemalt meie plaanilisi räätsamatku http://www.360.ee/component/option,com_seminar/Itemid,382/

ning lumeonni saame koos ka ehitada :)


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused Firma suvepäeva tegevused vali kohe