Kutsume pühapäeval uisumatkale rabalaugastele!

Üle mitme aasta on tekkinud taas suurepärane võimalus rabalaugastel uisutada! Pühapäeval 6.jaanuaril toimub plaaniline kombineeritud uisu- ja räätsamatk Läänemaal Marimetsa raba laugastel. Tule koos sõpradega või üksi ja osale sellel erakordsel sündmusel, milleks loodus nii harva võimalust pakub!

 

 

 

Raba ääres paneme räätsad alla ja võtame uisud näpu otsa. Matkame pool tunnikest üle raba Marimetsa hiigelsuurte laugasteni, kus jätkub uisutamiseks ruumi küllalt. Lauka ääres vahetame räätsad uiskude vastu ja liugleme jääl. Nii kiiresti kui iga üks tahab ja nii kaua kui viitsime. Et üksluiseks ei läheks, matkame mõne aja pärast järgmise suure, lugematutest omavahel ühenduses olevatest soppidest koosneva laukani ja uisutame veel. Enne pimedat tuleme autode juurde tagasi.

 

Rabalaukad kattusid jääga juba novembri lõpus, kuid kohe sadas maha uisutamist takistav paks lumi. Detsembri külmad kasvatasid jää paksust 20 cm-ni. Nüüd on vihm lume sulatanud, aga jää on endiselt umbes 15 cm paks ja kannab inimest. Pühapäevaks lubatakse mõõdukaid külmakraade, mis jääpinna tugevaks teeb ja uisutamise tingimused peaks olema väga head.

 

Matk algab kell 11.00, kestab umbes 4 tundi ja maksab 35 € inimese kohta. Hinna sees on:

  • uiskude, keppide ja jäänaasklite kasutamine;

  • räätsade kasutamine;

  • matkajuhi teenused.

 

Matkal osalemiseks registreeru siin ja lisainfot küsi Berdilt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 5137141

 

 

PS! Ise uisutama minnes kontrolli jää paksust, võta kaasa nõutud varustus, ära mine üksi ja veendu oma turvalisuses.


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused