Uisujää kontrollretk

Uisuhooaeg käib täie hooga ja sellised "öösel külmetan päeval sulatan" ilmad on suurepärae uisujää tekkeks väga sobivad. Voolav vesi võib siiski jääd sulatada ja nõrgemaid kohti tekitada.  Seepärast käisime Triinuga Kõrvemaal ja Soodlal jääd uurimas mõõtmas.

Kõigepealt see, et jää on uisutamiseks suurepärane. Niiskus on jää siledaks lihvinud ja öökülmad ei lase tal sulada. Teiseks muidugi see, et olukord on natuke uskumatu.

Kaugemalt vaatad, et laukad on lahti. Jõuad lähemale - on tõesti lahti. See ju puhas vesi. Jõuad täitsa äärde - must nagu laugas ikka. Katsud kepiga - jää. Koputad kõvemini - päris tugev jää. Lajatad matsuga - kõva jää.  Paksus - 10-12 cm.  Astud jääle - kõnniks nagu vee peal. Natuke selline enese sundimist nõudev samm. Igal juhul väga šeff.

Voolukohtades on jää muidugi õhem ning mõnes kohas hakkab vaikselt ka õhk jäässe ilmuma (jää läheb valgemaks). Tõenäoliselt on sellel nädalavahetusel "mittemillelgi" uisutamiseks parimad tingimused. Järgmistel nädalatel pöörab jää valkjaks või sajab lund peale. Kuna nädalavahetuseks lubab kõva tuult siis korraldame enda matkad räätsa-uisu segamatkana. Suurtel laugastel uisutades leiab natuke tuule eest varju.

Lisaks käisime ka Soodlal. Seis enam vähem sama. Jää küll õhem, aga kõva harrastaja koos vajalike abivahenditega saab hakkama.

Hea uisunädalavahetus on tulemas!


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused Firma suvepäeva tegevused vali kohe