Alutaguse karud aktiivsed: mesikäpp käib päeval kaamera ees

Kevad on Alutaguse mesikäpad aktiviseerunud ja üks täiskasvanud emakaru külastab vaatlusonni ning poseerib veebikaamera ees keset päeva!

Karu Alutaguse metsakaamera ees

 

 

 

 

 

 

 

 

Alutaguse metsakaamera vaatajad nägid nii laupäeval kui pühapäeval peale lõunat kaamera ees päntajalga toimetamas.

 

{youtube}bQ4-faIjLuc{/youtube}

 

 

 

Jälgede järgi võib arvata, et kuigi mõned suured isased liikusid juba varem, ärkasid paljud karud siiski märtsi viimastel ja aprilli esimestel päevadel. Siis veedeti päevi pesapaiga juures ringi mütates ja karutükke tehes. See on karude puhul tavaline aga võibolla nüüd pikendas järsku saabunud talvine ilm pesa juures viibimise perioodi tavalisest pikemaks. Suurem liikumine algas koos soojalainega eelmise nädala keskel. Eriti paistis silma just kolmapäev 11.aprill, kui ühe päevaga hakkas Sirtsi soo ümber karujälgi tekkima. Olud olid ideaalsed ja kasutasime neid päevi pätsude talvekorterite otsimiseks.

 

{youtube}DoJh_gy2sCA{/youtube}

 

 

 

On olnud ülimalt põnev karukevad ja head lumeolud metsakuningate käitumisega tutvumiseks. Nüüd on jäljematka aeg läbi ja karude vaatlustuuride hooaeg algamas. Oleme leidnud ottide talvekortereid, palju uusi tegevusjälgi ja õppinud nende käitumist. Neid kohtasid külastame ja lugusid räägime Alutaguse karusafaritel.


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused