Kanuumatkad hiigelkanuuga adrenaliinirohkeks meeskonnaseikluseks

Kanuumatkad hiigelkanuuga

Tõeliselt eriline kanuumatk hiigelkanuuga! 

Hiigelkanuu on suur. Ta on suurem, kiirem ja lõbusam kui tavaline kanuu. Tuntud ka meeskonna-, reisi- või tiimikanuuna, sest sõit eeldab koostööd. Hiigelkanuu on 7 m pikk ja sinna mahub korraga aerutama 10 inimest. Mitmepäevasel matkal koos varustusega kuni 7 inimest. Kiiruse ja massi tõttu on sõiduks vaja suuremat veekogu. Eestis on sobilikud näiteks Emajõgi ja Narva jõgi ja Soodla jõgi koos veehoidlaga Kõrvemaal.

 

Kitsastel jõgedel seiklemiseks sobib kanuumatk väikese kanuuga

Väike kanuu sobib kõikjale! Eestis on mitmeid kitsamaid jõgesid kuhu hiigelkanuu ei mahu, siis on sobiv minna matkama väikeste kanuudega. Meie kanuud on ideaalsed väikeste ning käänuliste jõgede jaoks kuna need on valmistatud plastikust. Mis tähendab, et kivid ja kännud ei tee neile häda midagi. Hoog sisse ja saab üle takistuse sõita. Väikeses kanuus on 3 istekohta, kuid tavaliselt sõidetakse ikkagi kahekesi. Keskele sobib istuma näiteks laps, oma hea kuju tõttu on lühematel inimestel samuti mugav aerutada. 

 

 

Põnev seiklus, kus saab kanuuga rappa aerutada.

Oled Sa varem sõitnud kanuuga? Aga hiigelkanuuga? Hiigelkanuuga rabasse oled aerutanud? See matk üks muhe seiklus metsajõel, kus on toimetavad koprad, okasmetsas laulavad linnud ning kõige tipuks lähme veel vahelduse mõttes räätsadega rabasse ka.

Selle kanuumatka peateema on eripalgeline sisevete võrgustik ja taustaks Eesti ühe suurima kaitseala loodus. Aerutame Emajõel, Pede jõel, Põltsamaa jõel, teeme ringi Võrtsjärvel ja vaatame kopraid.

Sellel matkal  aerutame Põhja-Kõrvemaa loodusmaastike vahel kulgeval Soodla jõel. Matka alguses on jõgi looduslikult kitsas ja käänuline, matka lõpus jõuame suurele Soodla veehoidla paisjärvele. Vahepeal sööme lõunat ja teeme räätsamatka Koitjärve raba laugastikele. Näha nii palju erinevaid maastikke lühikese aja jooksul võimaldab Kõrvemaa vaheldusrikas loodus.

Narva jõgi on Eesti kõige suurem jõgi ja hiigelkanuu sobib sealsetel kiire vooluga vetel liikumiseks suurepäraselt. Vaatame traditsioonilist eestivenelaste kultuuri, piirivalve kordoneid, keerame sisse struugadesse, aerutame Poruni jõe ürgorus ja teeme jalgsimatka Alutaguse põlismetsas.

Viies aastaaeg Soomaal on legendaarne ja ainulaadne. Viienda aastaaja kõrghetkeks viime ka hiigelkanuud Soomaale.

Soomaa suurvesi on eriline just seetõttu, et see mõjutab otseselt igapäevaelu. Tulvavesi on otse külade ja majade vahel. Külastame 2-3 tundi kestva kanuumatka käigus kõiki Soomaa suurvee kuumi punkte. Aerutame Karuskosele, Raudna ja Halliste jõe luhtadele. Matk algab ja lõppeb Riisa kandis, sõltuvalt veeseisust .

Sellel matkal lükkame hiigelkanuu vette Keilas, vaid kümmekonnaminutilise autosõidu kaugusel Tallinnast. Keila jõgi, mis ometigi Tallinnale nii lähedal, on tegelikult üks äraütlemata mõnus võimalus linnakärast eemale saada. Vaikselt vulisev vesi, müstilised jõekaldad, kobraste tegutsemisjäljed, linnulaul, maalilised lehmad veelgi maalilisemal maastikul. Täiesti zen!

Võta ühendust!

kermo@360.ee
Tel. 56668172

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile