kakerdaja rabamatk raatsadega

Retk Kakerdaja rabasse


Kakerdaja raba on maaliline rohkete laugastega raba Harjumaa ja Järvamaa piiril. See Tallinnast 60 km kaugusel olev raba asub eemal suurtest asulates ja teedest.

Kakerdaja on Eesti üks tuntumaid ja enim külastatavamaid rabasid ja seda teenitult. Kakerdajas leidub kõike, mis ühes korralikus rabas olema peab - maaliline laugastik, pehmed älved, rabasaar, järv ja legendid.

Matka alustame Tallinnast tunnise autosõidu kaugusele jäävast RMK Noku talu parklast. Matkame suurte laugaste vahel, ületame älveid, põikame Kakerdi järve äärde ja pikema pausi teeme muistsel pelgu- ja ohvripaigal Hiiesaarel. Räägime rabamaastiku tekkelugu, õpime tundma rabataimi ja imestame rabafolkloori üle.

 

„Õpikuraba“

Eriala inimesed kutsuvad Kakerdaja raba tihti „õpikurabaks“, sest seal on kõik rabamaastikule iseloomulik lihtsalt nähtav ja kuidagi rõhutatult ilus. Isegi Kakerdaja legendid avaldavad rahvale sügavat muljet...
 
 
 

 

Matka kestus

Umbes 4 tundi
Retke pikkus kuni 8 km

Rabamatk on looduselamus. Seepärast proovime võimalikult vähe mõjutada raba ning seal elavate loomade-lindude tegemisi. Arvesta sellega ja leiad rabamatkast selle aastaaja suurima seikluse!
 

Hind

Räätsamatk gruppidele alates 12 in. Korralduse tasu osaleja kohta ilma piknikuta 27€ + KM, koos piknikuga 33€ + KM
 

Räätsamatkade lisad

Et oma räätsaretke põnevamaks ja kasulikumaks muuta vali matkale all toodud variantidest üks tasuta lisa. Lisad ei tee üritust pikemaks.

Räätsa koolitus

Maailmas on kasutusel sadu erinevaid tüüpi räätsasid. Koprasaba, karukäpa, plastikust, puust, metallist, tekstiilist, ise tehtud räätsad jne - millised mille jaoks kõige paremini sobivad? Kuidas lihtsate vahenditega räätsasid ise teha? Miks kasutasid vanad eestlased räätsade kohta erinevaid nimesid – rajad, soorajad, jääkingad, padinad, puuplätud jm? Kas inimesed on räätsasid tõesti juba tuhandeid aastaid kasutanud? Millal ja miks Eestis räätsasid kasutatud on? Kas vastab tõele, et räätsad pandi alla ka hobustele? Võtame matkale kaasa erinevaid tüüpi räätsasid, testime ja vahetame neid omavahel. Räägime erinevatest räätsadest ja nende ajaloost. Anname ülevaate Eesti räätsakultuurist. Vaatame lühidalt, kuidas saab räätsasid ise valmistada. Selle matka eesmärk on lisaks looduste nautimisele heita pilk äärmiselt mitmekesisesse ja põnevasse räätsade maailma.

Loodusbingo

 See on lihtne ja lõbus mänguke, mida mängime matka käigus. Osalemiseks võib moodustada väikese tiimi või mängida üksi. Mängijad saavad lehe küsimustega. Küsimused on lihtsad ja puudutavad looduskeskkonda, kus me matkame. Tegelikult räägib matkajuht neil teemadel ja kui ise vastuseid ei tea, siis saab need tema jutust välja noppida. Ei toimu sellist konkreetset küsimuste-vastuste vooru, vaid mängitakse terve matka jooksul. Küsimused on jagatud ruudustikku, kõigepealt nurkade mäng, siis diagonaalid ja siis kogu väli, nii nagu päris bingos. Võitjad saavad üllatusauhinnad.
Räätsamatkad eri aastaaegadel on väga erinevad ja seetõttu kasutame mitmeid bingo variante. Näiteks talvel näeme matkadel loomajälgi ja mängime jäljebingot, sügisel jälle on rabamatka tippaeg ja siis lahendame rababingot.

Tellimine ja lisainfo

Matka tellimiseks võtke ühendust Kermoga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel. 56668172Võta ühendust!

kermo@360.ee
Tel. 56668172

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile